Odčlenenie Dovalova od Liptovského Hrádku

14.09.2013 12:00
Dovalovo / Hrádok | Autor: Jano z Dovalova | Pridané: 12.09.2013, 20:20:49
Myslím si , že netreba tu hovoriť čísla ako Hrádok dopláca na Dovalovo . Ak je to také nevýhodné pre Hrádok , dohodnime sa a dajme to na papier a poďme od seba . To by iní už dávno urobili. To nás máte Hrádočania tak radi , že kvôli nám obetujete také peniaze? To je ale slepá láska nie ? Dovalovo sa po stáročia vždy vedelo postarať o seba. Dokonca neviem či nemá dlhšiu historiu ako slovutné mesto Hrádok . To, že to komunisti spojili to je fakt. Ale nie je to nutné držať spolu nasilu. Pán Ištok , vy nie ste rodák odtiaľto a preto keď Vám dajú nejaké čísla a vy im to v pohode zoberiete. My si vieme spraviť poriadok . A vieme nastaviť investície a poplatky tak , aby neboli minimálne 2 x vyššie ako na iných podobných akciach . Keď viem ako nastaviť ceny, tak mi vyjde všetko tak ako ja chcem aby mi to vyšlo. Ekonomické údaje - ako percentá a náklady na jedného obyvateľa sú len ekonomické fígle, ktorými sa to dá zdôvodniť ale v skutočnosti sa tu v Dovalove žije ťažšie ako v meste. Keby to bolo naopak, tak by sa tu hrnuli najprv samí Hrádočnia , potom Kokavci a potom ľudia z iných dedín. Jediná fabrika na mäso , ktorá tu je - chátra lebo ju viedol človek hazardujúci so zdravím obyvateľov Slovenska kvôli vysokému zisku a je alebo bol obyvateľom z Hrádku . Vďaka nemu bolo istý čas Dovalovo smutne známe na celom Slovensku. Pracuje tu len družstvo, proti ktorému má kopu ľudí výhrady lebo vraj je tu z neho špina. Ale napodiv , nevideli sme hrádocké čistiace Porsche v Dovalove najmenej 2 roky , hoci sme jeho občania . A nehovorím už o iných nákladoch. No keď sa to dá do kalkulačky, tak to vyjde že sme dostali viac ako sme mali. Okrem iného pracuje tu niekoľko živnostníkov , ktorí musia ísť ďaleko mimo domu, lebo tu sa nedá nič zarobiť . Keď si chcú nejaké plodiny dopestovať , tak im zakážu robiť to , čo robí normálny roľník alebo im kladú nejaké prekážky ako keby bývali najmenej v Žiline či Bratislave. Kašlite na Trávniky. Myslím si , že naši ľudia by si vedeli poradiť . No máme systém , ktorý by sa mal rešpektovať . Pán Ján Porubän a p. Libuša Števčeková - poslanci za túto časť mesta by sa mali zdvihnúť a skúsiť toto riešiť .Lebo to je ich povinnosť . Ak to nezačnú tak dúfam že potom budeme vedieť , čo máme robiť na budúce voľby. Lebo nečinnosť poslancov nám škodí . Načo sú nám keď výsledky ich činnosti nie je vidieť nikde.

 

RE: Dovalovo / Hrádok | Autor: Treger | Pridané: 13.09.2013, 008:00:52
Jano súhlasím, korektne a komplexne si to treba po všetkých stránkach rozobrať.
 


Referendum naopak | Autor: hmm | Pridané: 13.02.2012, 13:23:03
O odčlenení Dovalova bolo napísané kopu, ale chceli to len Dovalovčania. V referende to aj vyjadrili a nebolo im umožnené odčleniť sa. Bolo by zaujímavé , keby Hrádočania vypísali referendum, že už nechcú Dovalovo lebo na nich doplácajú . Ktovie ako by to dopadlo . Podľa mňa by to bolo asi priechodnejšie , lebo Hrádočanom sa všetko a vždy lepšie podarí . A Dovalovčania by to s radosťou vzali . Dokonca si myslím , že by im s radosťou aj pomáhali s organizovaním toho referenda.
 
RE: Referendum naopak | Autor: Kazár | Pridané: 13.02.2012, 13:43:16

Zaujímavý názor. Ale hádam stačilo okolo odčleňovania Dovalova.
V súčasnej dobe a aj do budúcna však ide do popredia aktivita vlády a NR SR zlučovať samosprávne celky, nie ich ďalej rozdeľovať. Či chceme, či nie, (či chcú, či nechcú) je to len otázka času. Hrádok sa stane "strediskovou obcou" so samosprávnymi činnosťami pre všetky obce Horného Liptova. V praxi to bude znamenať, že na týchto obciach už nebudú obecné úrady, všetci obyvatelia budú chodiť do Hrádku na úrad vybavovať svoje veci a rozvoj Horného Liptova bude mať na starosti Hornoliptovská radnica so sídlom v Liptovskom Hrádku.

Pridajte svoj názor do diskusie >

Referendum

V roku 2002 sa uskutočnilo zatiaľ posledné referendum o odčlenení Dovalova od Liptovského Hrádku:

Mestské zastupiteľstvo mesta Liptovský Hrádok na základe tejto petícievyhlásilo hlasovanie obyvateľov mestskej časti Dovalovo o jej odčlenení od mesta Liptovský Hrádok na 12. január 2002. Na základe výsledkov referenda vydalo Mestské zastupiteľstvo mesta Liptovský Hrádok uznesenie, ktorým vyhlásilo výsledky hlasovania obyvateľov mestskej časti Dovalovo o jej odčlenení od mesta Liptovský Hrádok za platné s tým, že sa ho zúčastnilo 67,92 % oprávnených voličov a 90,49 % zo zúčastnených voličov s návrhom na odčlenenie vyjadrilo súhlas

Článok Ústavného súdu

Správa o návrhoch obcí

Občianske fórum

21.09.2017 12:00
Cesta medzi Liptovským Hrádkom a jeho mestskou časťou Dovalovo bola už viac rokov v zlom stave. V...
11.07.2017 12:00
Naša mestská časť sa kvôli stavu niektorých budov neslávne zviditeľňuje po celej krajine. Dôkazom...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Kontakt

Informačný portál Dovalova Dovalovo 251, 033 01 Liptovský Hrádok, Slovensko info(zavinac)dovalovo.sk