Dovalovo mojimi očami

Pozvánka na schôdzu výboru UPS

Mgr. Kaincová Viera 06.11.2014
Výbor UPS týmto pozýva Milana Jurču st., člena dozornej rady UPS L. Hrádok, m.č. Dovalovo na zasadnutie výboru, ktoré sa uskutoční dňa 16.11.2014 o 16.00 hod. v prisáli KD Dovalovo. Pozvanie týmto spôsobom realizujeme z dôvodu, že nedisponujeme iným kontaktom na Vašu osobu.
Mgr. Kaincová

Tyto stranky

Anna 30.07.2013
Dobry den, rada bych podekovala za tyto stranky - mne se libi, mozna nejsou dokonale, ale dulezite je ze jsou :-). Zadne jine stranky o Dovalove jsem zatim neobjevila a to ani na webu LH, kde samozrejme budou prezentovat hlavne sebe a ne sve mestske casti Pokud ma Dovalovo plus minus 1000 obyvatel, tak je skoda, ze nema svuj obecni urad. Pokud by se na techto strankach prezentovala obec se vsim, co tam je - ruzne spolky, farnosti, casopisy, skolka, podnikatele atd, alespon odkazy na svoje stranky - bylo by to fajn. Dovalovo znam velmi dobre - hlavne Vysny koniec se vsim vsudy - jezdime tam jiz velmi dlouho a mam tam prime i neprime vazby a to at tam tak i v okoli. Bohuzel jsme se tam jiz asi 3 roky nedostali, proto je velmi potesujici nalezt nejake zpravy a informace odtud a pokud by byly dohledatelne na jednom zdroji, bylo by to skvele. Proto pokracujte a kdo chcete tak pomahejte a prispivejte a vylepsujte - prezentujete hlavne sami sebe a neni lehke vsechno sbirat a delat pravidelne - zkusenost :-). Zdravim do Dovalova a tesim se na dalsi zpravy, informace a fotky. :-)! Anna Holubová.

Dovalovo

Ivan 04.10.2012
Dobry den. Tak toto je asi najkatastrofalnejsia stranka aku som kedy videl. Nech som navstevnik, a ju najdem na nete,veru sem v zivote nepridem,kedze podla fotiek tu je asi 12 opustenych chatrci a 4 domace zvierata,na ktore su iste ludia zvedavy:). Ziadne pekne fotky prirody, penzion,kde by sa mohol niekto ubytovat.Myslim, ze super reklama pre nasu obec.......

Re:Dovalovo

Dávid 20.09.2013
Podľa mňa sú stránky pekné a prehľadnejšie ako napr. stránka L. Hrádku, kde je o nás aj tak iba zmienka s krátkym článkom pod nadpisom. Osobne sa mi fotografie páčia, najmä titulná. Ale všetko je vec názoru. Podrobnejšie info o možnostiach ubytovania by určite ocenilo viac ľudí, najmä návštevníci.

Re:Re:Dovalovo

Katarína 25.03.2015
Mne sa táto stránka tiež veľmi páči a som toho istého názoru že je krajšia ako stránka L. Hrádku.

Re:Dovalovo

Ivan2 28.11.2015
Ivan posli mi niekolko tvojich oblubenych stranok. Rad si ich pozrem.:-)

Re:Dovalovo

jano 30.01.2016
tak to mas pravdu ivo,katastrofa

<< 1 | 2

Pridať nový príspevok

Vyberáme z emailov

Kniha o Jánovi N. Bobulovi je veľmi zaujímavá a pekne spracovaná. Príjemne ma prekvapilo množstvo fotiek to som nečakal. O existencii Jána N. Bobulu som donedávna ani netušil a vďaka vašej knihe už viem, že to bol výnimočný a významný človek o akom by sa mali učiť naše deti v školách. V Dovalove by ste mu mali postaviť sochu. Ak by bol Maďar už by ju v Maďarsku určite mal a nie jednu :-)

Timotej Mihok, Košice, 05.12.2018


 

Na mňa Dovalovo spravilo dojematmosféra minulých storočí podporovaná historickou zástavbou starými domami, ale i časom nahlodanými humnami a sypárňamigenius locimožno ešte čias, kedy cesta z Dovalova do Hýb bola hlavnou krajinskou cestou do Spišamal som pocit, že sú tam veľmi staré energie :) Mne sa  dosť ráta, že váš Hybský jarok (voláte ho tak, že?) je pre nás Dovalovský jaroka Jakub Grajchman, o ktorom som písal diplomku ho v jednej z básní označil za Clivý jarok. Zaujímavé, nie? :)

Michal Gam, Hybe, 01.10.2015


 

Family history birth and marriage records

I am trying to find information about the Ohradan and Krisko family from Dovalovo. Are there family members still in town? Are there birth records available? My wife's family left Dovalovo in 1903 to go to the US and we are researching the family history. Thank you

Mitch Eisenberg, New York, USA, 25.05.2015


 

Zdravím.

Chcem poďakovať že sa niekto zaoberá tvorbou a hlavne údržbou týchto stránok. Iste by sa dalo veľa zlepšiť, ale podľa mojho názoru sú asi aj lepšie a prehľadnejšie než stránky LH, ktoré majú dozaista lepší "sponzoring".
Tiež by som sa však chcel dopátrať kde by sa dala zohnať v digitálnej forme kronika Dovalova, ktorú viedol pán Edo Kompiš (moj príbuzný). Nevedel som že bola zdigitalizovaná, tu na stránkach som sa to však dočítal, ale bez prípadného odkazu na stiahnutie alebo zdroj kde sa k nej dá dostať.
Vopred ďakujem.

Marek Kopp, Praha, ČR, 09.01.2015

Spolupracujte

V roku 2010 sme založili informačný portál Dovalovo.sk a vkladáme do neho predovšetkým osobné prostriedky členov nášho občianskeho združenia. Chceme do neho zapojiť čo najširšiu verejnosť, preto je aj vaša pomoc v podobe zaslania článkov, fotografií, videa, odkazov na zaujímavé udalosti, inzerovania či firemnej spolupráce vítaná!

Dnes sa už viac ako 1600 návštevníkov každý mesiac teší z výsledkov našej práce. Pripojte sa!

OZ Doména

Dovalovo po ruke

Mať Dovalovo neustále so sebou vo vrecku je jednoduché. Zabezpečte si prísun najnovších informácií o ňom prostredníctvom poukázania 2 % z odvedenej dane na informačný portál Dovalovo.sk

 Viac tu   >

Kontakt

Informačný portál Dovalova Dovalovo 251, 033 01 Liptovský Hrádok, Slovensko info(zavinac)dovalovo.sk