Dovalovo mojimi očami

Spomienka na mladosť

Jozef Vitikač 07.04.2019
Pretože som do roku 1970 býval v Kráľovej Lehote tak rád spomínám na Liptov.Mám celkom dobrý prehlad o živote na Liptove.Komunikujem s obecným úradom v Lehote ,kde mi posielajú Liptovské noviny a obecný časopis.Chodil som na učilište v Tesle a mám u Vás i kamarátov,ale už si nespomínam na mená.Taktiež som u Vás občas hrával na zábavách s kapelou T-65 z Tesly a ďalej v Sokolovne v Liptovskom Hrádku v nedelu na čajoch.Ale to je už dávná minulosť.
tak zdravím peknú dedinku Dovalovo (spomínam jak sa hovorilo Dovalovo čo to bolo gól),tak majte sa tam moc dobre a krásne jaro.
Jozef Vitikač -Jeseník severná Morava a Slezko.

realitný makléri?

didi 20.06.2016
možno by v konečnom dôsledku nebolo zlé našporiť nejaké tie peniažky a potom sa niekomu skúsiť ozvať. https://www.topreality.sk/realitne-kancelarie/ ponúk je fakt veľa, stačí si len vybrať, čo je ten najmenší problém si myslím.

Poďakovanie a prianie

Štepitovci 18.12.2015
Je mnoho spôsobov na propagáciu mesta, obce. Všetko závisí od možností, ktoré sa na to vynakladajú. Je to v prvom rade ochota a zapálenie jej tvorcov a potom materiálnych ,technických a finančných prostriedkov. No málokedy sa môžeme stretnúť s propagovaním mestskej časti, u mesta tak malého, ako je Liptovský Hrádok, prostredníctvom vlastných web stránok. Jej tvorcom a prevádzkovateľom treba poďakovať. Navyše treba veľmi oceniť aj ich iniciatívu pri tvorbe a vydaní nástenného kalendára . Prajeme spokojné Vianoce a v novom roku veľa úspechov.

Re:Poďakovanie a prianie

Jaroslav 10.01.2016
Ak chcete kupovať pozemok na začiatku Dovalova mala by Ste vedieť, že predávajúci ho kúpil za cenu necelých 10 Eur/m2 a obratom ho predáva za ceny mnohonásobne vyššie, pričom pri predaji tohto pozemku došlo k milionovému PODVODU pre vyplácaní kúpnej ceny bývalému majiteľovi.

okrem toho ide o mediálnu kauzu, do ktorej je zapletený bývalý Lipt. Mikuášský dekan a farár Vladislav Saniga, ktorý strávil určitý čas vo väzení a aj aktuálen 17.2.2016 na Krajskom súde Žilina je trestný súd so Sanigom týkajúci sa práve predaja tohto pozemku.
https://www.justice.gov.sk/Stranky/Pojednavania/PojednavanieTrestDetail.aspx?IdTp=9FE58FA8-5208-40E4-B27D-CFDD28CC14AB

Re:Re:Poďakovanie a prianie

Anna 27.09.2016
waw!

Re:Poďakovanie a prianie

Anna 27.09.2016
Liptovský Hrádok není malé město a ani Dovalovo není malá obec :-). Naopak a je prima, že někdo tyto stránky děla a spravuje...!

pozemky na zaciatku Dovalova

Erik 22.07.2015
Dobry den,

Radi by sme sa s rodinou prestahovali do Dovalova a hladame pozemok na stavbu domu.
Nasiel som ponuku pozemkov na zaciatku Dovalova, kde je nova vystavba. Maju tieto pozemky a tato lokalita nejake nevyhody z pohladu Vas domacich?
Neviete prosim o nejakom dalsom pozemku na predaj?

Vopred dakujem za akukolvek informaciu.

Re:pozemky na zaciatku Dovalova

Ivo 31.07.2015
Pre Vás to nemá takmer žiadnu nevýhodu okrem rizík z kvality/nekvality developerského projektu. Pre starousadlíkov je to ale územnoplánovacia chrasta vzhľadu nesúrodého pionierskeho tábora, ktorá tam nemala byť minimálne v takom prevedení. Ale to je problém takmer všetkých novodobých developerských počinov naprieč celým Slovenskom...
nech je Vám potechou, že budete bývať na mediálne známom pozemku, kde bola medializovaná rozkrádačka peňazí z odkupovania pozemkov....
V starom Dovalove sa sporadicky objavujú domy na predaj, treba sa občas prejsť po Dovalove a ak sa Vám páči nejaký dom, ktorý javí znaky neobývania, treba sa popýtať susedov, iste Vás radi nasmerujú za majiteľom.

Parkovanie na verejných priestranstvách

Miňo 01.05.2015
V poslednom čase si všímam viacero majiteľov áut v Dovalove parkovať autá na chodníkoch, na tráve medzi cestou a chodníkom a pod. Rovnaký fenomén začal aj na Dovalovskej ceste do LH. Pritom ich dvory sú často prázdne – lení sa im otvoriť si bránu a zaparkovať na svojom pozemku. V budúcnosti tu preto môžeme mať rovnaké problémy ako v mestách, kde sa statická doprava v enormnom množstve nahromaždí na uliciach a vyriešiť to zrazu nie je až také jednoduché. Autá tak začnú znižovať priechodnosť a prehľadnosť ciest, križovatiek, zaberať verejný priestor a pôsobiť neesteticky. Môže to mať aj výhodu, ale asi len pre majiteľa auta.

Upozorňoval som na to aj Mestskú políciu – majiteľ auto presunul do dvora – no dnes už opäť parkuje rovnakým spôsobom. Takže čo by som s tým mal opäť urobiť?

Myslím, že kým je tento jav pomerne v začiatku, malo by byť prijaté nejaké nariadenie, ktoré by upravovalo resp. zakazovalo využívanie verejných priestorov na tento účel. Predídeme tak problému, ktorému s nárastom áut zaručene budeme čeliť.

Re:Parkovanie na verejných priestranstvách

Postreh 05.12.2016
Záležitosťou sa začala zaoberať Komisia m. č. Dovalovo 19.09.2016. Zápisnica zo zasadnutia tu: https://www.liptovskyhradok.sk/download_file_f.php?id=749436

Neskôr sa vec preberala aj na zasadnutí 10.10.2016: https://www.liptovskyhradok.sk/download_file_f.php?id=754993

…tak snáď sa niekedy dožijeme.

1 | 2 >>

Pridať nový príspevok

Vyberáme z emailov

Kniha o Jánovi N. Bobulovi je veľmi zaujímavá a pekne spracovaná. Príjemne ma prekvapilo množstvo fotiek to som nečakal. O existencii Jána N. Bobulu som donedávna ani netušil a vďaka vašej knihe už viem, že to bol výnimočný a významný človek o akom by sa mali učiť naše deti v školách. V Dovalove by ste mu mali postaviť sochu. Ak by bol Maďar už by ju v Maďarsku určite mal a nie jednu :-)

Timotej Mihok, Košice, 05.12.2018


 

Na mňa Dovalovo spravilo dojematmosféra minulých storočí podporovaná historickou zástavbou starými domami, ale i časom nahlodanými humnami a sypárňamigenius locimožno ešte čias, kedy cesta z Dovalova do Hýb bola hlavnou krajinskou cestou do Spišamal som pocit, že sú tam veľmi staré energie :) Mne sa  dosť ráta, že váš Hybský jarok (voláte ho tak, že?) je pre nás Dovalovský jaroka Jakub Grajchman, o ktorom som písal diplomku ho v jednej z básní označil za Clivý jarok. Zaujímavé, nie? :)

Michal Gam, Hybe, 01.10.2015


 

Family history birth and marriage records

I am trying to find information about the Ohradan and Krisko family from Dovalovo. Are there family members still in town? Are there birth records available? My wife's family left Dovalovo in 1903 to go to the US and we are researching the family history. Thank you

Mitch Eisenberg, New York, USA, 25.05.2015


 

Zdravím.

Chcem poďakovať že sa niekto zaoberá tvorbou a hlavne údržbou týchto stránok. Iste by sa dalo veľa zlepšiť, ale podľa mojho názoru sú asi aj lepšie a prehľadnejšie než stránky LH, ktoré majú dozaista lepší "sponzoring".
Tiež by som sa však chcel dopátrať kde by sa dala zohnať v digitálnej forme kronika Dovalova, ktorú viedol pán Edo Kompiš (moj príbuzný). Nevedel som že bola zdigitalizovaná, tu na stránkach som sa to však dočítal, ale bez prípadného odkazu na stiahnutie alebo zdroj kde sa k nej dá dostať.
Vopred ďakujem.

Marek Kopp, Praha, ČR, 09.01.2015

Spolupracujte

V roku 2010 sme založili informačný portál Dovalovo.sk a vkladáme do neho predovšetkým osobné prostriedky členov nášho občianskeho združenia. Chceme do neho zapojiť čo najširšiu verejnosť, preto je aj vaša pomoc v podobe zaslania článkov, fotografií, videa, odkazov na zaujímavé udalosti, inzerovania či firemnej spolupráce vítaná!

Dnes sa už viac ako 1600 návštevníkov každý mesiac teší z výsledkov našej práce. Pripojte sa!

OZ Doména

Dovalovo po ruke

Mať Dovalovo neustále so sebou vo vrecku je jednoduché. Zabezpečte si prísun najnovších informácií o ňom prostredníctvom poukázania 2 % z odvedenej dane na informačný portál Dovalovo.sk

 Viac tu   >

Kontakt

Informačný portál Dovalova Dovalovo 251, 033 01 Liptovský Hrádok, Slovensko info(zavinac)dovalovo.sk