Parkovanie na verejných priestranstvách

Miňo 01.05.2015
V poslednom čase si všímam viacero majiteľov áut v Dovalove parkovať autá na chodníkoch, na tráve medzi cestou a chodníkom a pod. Rovnaký fenomén začal aj na Dovalovskej ceste do LH. Pritom ich dvory sú často prázdne – lení sa im otvoriť si bránu a zaparkovať na svojom pozemku. V budúcnosti tu preto môžeme mať rovnaké problémy ako v mestách, kde sa statická doprava v enormnom množstve nahromaždí na uliciach a vyriešiť to zrazu nie je až také jednoduché. Autá tak začnú znižovať priechodnosť a prehľadnosť ciest, križovatiek, zaberať verejný priestor a pôsobiť neesteticky. Môže to mať aj výhodu, ale asi len pre majiteľa auta.

Upozorňoval som na to aj Mestskú políciu – majiteľ auto presunul do dvora – no dnes už opäť parkuje rovnakým spôsobom. Takže čo by som s tým mal opäť urobiť?

Myslím, že kým je tento jav pomerne v začiatku, malo by byť prijaté nejaké nariadenie, ktoré by upravovalo resp. zakazovalo využívanie verejných priestorov na tento účel. Predídeme tak problému, ktorému s nárastom áut zaručene budeme čeliť.

Pridať nový príspevok

Kontakt

Informačný portál Dovalova Dovalovo 251, 033 01 Liptovský Hrádok, Slovensko info(zavinac)dovalovo.sk